CAPITAL CORP. SYDNEY

73 Ocean Street, New South Wales 2000, SYDNEY

Contact Person: Callum S Ansell
E: callum.aus@capital.com
P: (02) 8252 5319

WILD KEY CAPITAL

22 Guild Street, NW8 2UP,
LONDON

Contact Person: Matilda O Dunn
E: matilda.uk@capital.com
P: 070 8652 7276

LECHMERE CAPITAL

Genslerstraße 9, Berlin Schöneberg 10829, BERLIN

Contact Person: Thorsten S Kohl
E: thorsten.bl@capital.com
P: 030 62 91 92

Broşür

Broşür

Broşür firmalar tarafından ürün veya hizmetin tanıtımı amacı ile basılan ve kurumsal kimlikte en çok kullanılan matbaa ürünüdür. İyi hazırlanmış bir broşür, markanız için çok iyi bir reklam aracıdır. Dikkat çekici ve açıklayıcı reklam materyalidir. Hedef kitlenin artış göstermesinde ve pazar payında büyük rol oynar. Müşterilerin isteği doğrultusunda farklı boy ve gramajlarda baskısı yapılabilmektedir. Görsel, renk ve baskının kaliteli olması önemlidir. Çünkü hedef kitle, ellerine aldıkları broşürün malzeme kalitesine ve tasarımına bakarak firma hakkında genel bir izlenime ve fikre sahip olurlar. Bu nedenle broşür tasarımı özen ve dikkat gerektirir. Broşürler, matbaaya hazır bir şekilde basım için getirildiği gibi matbaamız tarafından da tasarımı yapılabilmektedir. Broşür tasarımı yapılmadan önce mutlaka hedef kitle araştırması yapılmalıdır. Broşürde neyi vurgulamak istediğiniz oldukça önemlidir. İstediğiniz noktayı tasarımda daha dikkat çekici olacak şekilde öne çıkarmalısınız. Firmanın adres, iletişim ve telefon bilgileri mutlaka olmalıdır. Metinlerin akıcı ve net bir dilde anlatılması gerekmektedir. Genellikle belli boyutlarda basımı yapılmaktadır. Doğru olan A4 ve A5 boyutlarıdır. Bir veya iki kıvrımlı olması için A4, tek parça kullanılması için A5 boyutu tercih edilmelidir. Tasarımda resim ve görseller düzen içerisinde olmalıdır. Dağınık olması halinde gözü yormakta ve dikkat çekici özelliğini kaybetmektedir.

 Broşür Basımında Dikkat Edilmesi Gerekenler;

  • Broşürün başarıya ulaşması için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Verilmek istenen mesaj broşürün başında ya da ana kapağında yer almalıdır.
  • Broşürlerde kullanılan görseller ilgi çekici olmalıdır.
  • Kolay anlaşılabilir ve okunaklı olmalıdır.
  • Broşür tasarımında tercih edilen renklerin bir biri ile uyumlu olması gerekmektedir.
  • Broşür için tercih edilen kağıt kaliteli olmalıdır. Baskının kaliteli olması için 150-300 dpi arasında çalışılmalıdır.